Tūve Jānsone
KOMĒTA NĀK

komiska mēteļu katastrofa divās daļās

No zviedru valodas tulkojusi Elija Kliene
Dramatizējis Gusts Ābele

Pirmizrāde – 2021. gada 15. augustā
Izrādes ilgums – 1h 30min


Ierasti mierīgu augusta nedēļu Muminielejā, kas vienmēr ir atradusies sava veida idilliskā izolācijā no ārpasaules un laiktelpas, satricina pērkona negaiss un kāda baisa tēla, bizamžurkas, ierašanās. Iznesīgi neveiklais, prasīgi pieticīgais un visādi citādi pretrunīgais tēls ieslīd Muminu ģimenes dzīvē un mājā, bez uzaicinājuma uzbāžot tiem savu filozofisko pasaules redzējumu un stāstot realitātē balstītus baismu stāstus.

Uzzinājuši, ka pasaules izplatījums, par kuru viņi nekad nebija īsti likušies zinis, ir melns, bezgalīgs un bīstams, bet zeme, uz kuras viņi dzīvo, – maza un nožēlojama, mazais dzīvnieciņš Snifs un viņa lielākais un drosmīgākais cīņubiedrs Mumins dodas ceļojumā, lai noskaidrotu, kā tad patiesībā viss ir iekārtots. Sava izbrauciena laikā draugi sastopas ar kaut ko nepazīstamu – komētu. Šī katastrofa, kas nenovēršami tuvojas, ir kaut kas viņiem nesaprotams, jo biedinošākā kataklizma, ar kādu viņiem nācies sastapties, ir bijis pērkona negaiss. Pirmo reizi viņus draud piemeklēt kaut kas, ko nevarētu atrisināt tētuks un māmiņa.

«Komēta nāk» ir teātra studijas «Kāpnes» refleksija par Covid laiku, kurā sajūta, ka nekas nav saprotams un nekas nav viennozīmīgs, un neremdināma masu histērija un paranoja ir ikdienas pavadoņi. Aptērpjoties augusta vidum neraksturīgi tuntulīgos tērpos un iejūtoties Tūves Jānsones radītajos nereālistiskajos tēlos, mēs esam radījuši traģikomisku kņadu, kas raksturīga tikai un vienīgi pavisam reālistiskiem cilvēkiem.

Lomās

Trollītis Mumins
Snifs
Susuriņš
Snorkes jaunkundze
Snorke

Mumintētis
Muminmāmiņa
Bizamžurka
Murmulis
Murmuļa brālēns
Profesors
Pārdevēja

Radošā komanda

Režisors

Režisora asistente

Scenogrāfes

Mūzikas autores

Grima māksliniece

Gusts Ābele

Agate Grīnhofa

Patrīcija Zvejniece
Marta Madara Grantiņa (ārā)

Katrīna Verhoustinska
Agate Grīnhofa

Annija Sauša