Radošais kvartāls «Provodņiks»

Tūve Jānsone
KOMĒTA NĀK

komiska mēteļu katastrofa divās daļās

No zviedru valodas tulkojusi Elija Kliene
Dramatizējis Gusts Ābele

Pirmizrāde – 2021. gada 15. augustā
Izrādes ilgums – 1h 30min

Bērniem no 3 gadu vecuma


Ierasti mierīgu augusta nedēļu Muminielejā, kas vienmēr ir atradusies sava veida idilliskā izolācijā no ārpasaules un laiktelpas, satricina pērkona negaiss un kāda baisa tēla, bizamžurkas, ierašanās. Iznesīgi neveiklais, prasīgi pieticīgais un visādi citādi pretrunīgais tēls ieslīd Muminu ģimenes dzīvē un mājā, bez uzaicinājuma uzbāžot tiem savu filozofisko pasaules redzējumu un stāstot realitātē balstītus baismu stāstus.

Uzzinājuši, ka pasaules izplatījums, par kuru viņi nekad nebija īsti likušies zinis, ir melns, bezgalīgs un bīstams, bet zeme, uz kuras viņi dzīvo, – maza un nožēlojama, mazais dzīvnieciņš Snifs un viņa lielākais un drosmīgākais cīņubiedrs Mumins dodas ceļojumā, lai noskaidrotu, kā tad patiesībā viss ir iekārtots. Sava izbrauciena laikā draugi sastopas ar kaut ko nepazīstamu – komētu. Šī katastrofa, kas nenovēršami tuvojas, ir kaut kas viņiem nesaprotams, jo biedinošākā kataklizma, ar kādu viņiem nācies sastapties, ir bijis pērkona negaiss. Pirmo reizi viņus draud piemeklēt kaut kas, ko nevarētu atrisināt tētuks un māmiņa.

«Komēta nāk» ir teātra studijas «Kāpnes» refleksija par Covid laiku, kurā sajūta, ka nekas nav saprotams un nekas nav viennozīmīgs, un neremdināma masu histērija un paranoja ir ikdienas pavadoņi. Aptērpjoties augusta vidum neraksturīgi tuntulīgos tērpos un iejūtoties Tūves Jānsones radītajos nereālistiskajos tēlos, mēs esam radījuši traģikomisku kņadu, kas raksturīga tikai un vienīgi pavisam reālistiskiem cilvēkiem.

Lomās

Trollītis Mumins   Elza Siliņa

Snifs   Gerda Roze Medne

Susuriņš   Krista Kaufmane vai Elīza Liepiņa

Snorkes jaunkundze   Agate Grīnhofa

Snorke   Kārlis Knospiņš

Mumintētis   Emīls Siliņš

Muminmāmiņa   Laima Skrīvele vai Dārta Liepiņa

Bizamžurka   Gusts Ābele

Murmuļi   Patrīcija Zvejniece vai Terēze Andersone

Profesors / pārdevēja   Roberta Kalniņa

Radošā komanda

REŽISORS
Gusts Ābele

REŽISORA ASISTENTE
Agate Grīnhofa

SCENOGRĀFES
Patrīcija Zvejniece (iekštelpās)
Marta Madara Grantiņa (ārtelpā)

MŪZIKAS AUTORES
Katrīna Verhoustinska
Agate Grīnhofa

GRIMA MĀKSLINIECE
Annija Sauša

Video

pārsteigums

Galerija

Fotogrāfiju autore: Laima Skrīvele