Tūve Jānsone
KOMĒTA NĀK

komiska mēteļu katastrofa divās daļās

No zviedru valodas tulkojusi Elija Kliene
Dramatizējis Gusts Ābele

Pirmizrāde – 2021. gada 15. augustā
Izrādes ilgums – 90 minūtes

15. augustā

Viesturdārza
rotaļlaukumā

PIRMIZRĀDE / 17:00

ieeja par ziedojumiem no 3€
vairāk informācijas »

Pie ieejas jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai pēdējās 48 stundās veikts negatīvs Covid tests. Gan sertifikāts, gan tests jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Šie nosacījumi neattiecas uz skatītājiem līdz 12 gadu vecumam.


Ierasti mierīgu augusta nedēļu Muminielejā, kas vienmēr ir atradusies sava veida idilliskā izolācijā no ārpasaules un laiktelpas, satricina pērkona negaiss un kāda baisa tēla, bizamžurkas, ierašanās. Iznesīgi neveiklais, prasīgi pieticīgais un visādi citādi pretrunīgais tēls ieslīd Muminu ģimenes dzīvē un mājā, bez uzaicinājuma uzbāžot tiem savu filozofisko pasaules redzējumu un stāstot realitātē balstītus baismu stāstus.

Uzzinājuši, ka pasaules izplatījums, par kuru viņi nekad nebija īsti likušies zinis, ir melns, bezgalīgs un bīstams, bet zeme, uz kuras viņi dzīvo, – maza un nožēlojama, mazais dzīvnieciņš Snifs un viņa lielākais un drosmīgākais cīņubiedrs Mumins dodas ceļojumā, lai noskaidrotu, kā tad patiesībā viss ir iekārtots. Sava izbrauciena laikā draugi sastopas ar kaut ko nepazīstamu – komētu. Šī katastrofa, kas nenovēršami tuvojas, ir kaut kas viņiem nesaprotams, jo biedinošākā kataklizma, ar kādu viņiem nācies sastapties, ir bijis pērkona negaiss. Pirmo reizi viņus draud piemeklēt kaut kas, ko nevarētu atrisināt tētuks un māmiņa.

«Komēta nāk» ir teātra studijas «Kāpnes» refleksija par Covid laiku, kurā sajūta, ka nekas nav saprotams un nekas nav viennozīmīgs, un neremdināma masu histērija un paranoja ir ikdienas pavadoņi. Aptērpjoties augusta vidum neraksturīgi tuntulīgos tērpos un iejūtoties Tūves Jānsones radītajos nereālistiskajos tēlos, mēs esam radījuši traģikomisku kņadu, kas raksturīga tikai un vienīgi pavisam reālistiskiem cilvēkiem.

Lomās

Trollītis Mumins
Mumintētis
Muminmāmiņa

Snifs

Susuriņš
Snorkes jaunkundze
Snorke

Bizamžurka

Murmulis
Murmuļa brālēns
Profesors
Pārdevēja

Radošā komanda

Režisors

Režisora asistentes

Scenogrāfe

Mūzikas autores

Grima māksliniece

Gusts Ābele

Alise Bogdanova
Agate Grīnhofa

Marta Madara Grantiņa

Katrīna Verhoustinska
Agate Grīnhofa

Annija Sauša