Radošais kvartāls «Provodņiks»

Kad galvā salīdušas idejas un kož

«Kāpnes» ir jauniešu teātra studija, kura aug līdz ar tās dalībniekiem – pašreiz tie ir pēdējo klašu skolēni vidusskolā un pirmo kursu audzēkņi augstskolā. Tie ir gan topošie kultūras nozares profesionāļi, gan tie, kam teātris ir brīvā laika aizraušanās. Aktiermeistarības, režijas, scenogrāfijas un citu skatuves mākslas jomu apguve notiek, mācoties citam no cita, dažkārt – piesaistot vieslektorus.

Augšana notiek arī organizatoriskā līmenī. Kad bez nosaukuma, telpām vai naudas satikāmies, lai desmit cilvēku komandā iestudētu izrādi «Gaidot Bodžanglu», rīkojām mēģinājumus viesistabās, parkos, muzejos un jauniešu centros, līdzi nesdami vien bezvadu tumbiņu un vienīgo izrādes atribūtu – būvniecības kāpnes. Šobrīd esam tikuši pie pastāvīgām telpām pašā Vecrīgas sirdī, biedrības statusa, trīsdesmit cilvēku sastāva un grandioziem nākotnes plāniem.

Kopš «Kāpņu» aizsākuma esam uzveduši septiņas formā un tematikā atšķirīgus iestudējumus, pandēmijas augstākajā punktā ierakstījuši tiešsaistes izrādi, uzfilmējuši seriālu, piedalījušies dažādos festivālos. Katrs iestudējums, ko veidojam, ir kā dzīvoklis kāpņutelpā, kurā esam ielūkojušies naktī, piepeši izdziestot elektrībai. Priecāsimies, ja uz brīdi uzkavēsities un pasēdēsiet ar mums tumsā – vai nu brīdi pirms izrādes sākuma vai aizkulisēs, jo teātris ir labākās zāles pret garlaicību, ja galvā salīdušas idejas un kož.

Studijas nākotne vienmēr ir miglā tīta, jo mangāna hlorīda tetrahidrāts nekad nav pilnīgi caurspīdīgs, tas vienmēr ir maigi rozā kā jaunu cilvēku sapņi.