Radošais kvartāls «Provodņiks»

Kāp! Nes! Te! Ātri!

«Kāpnes» ir jauno mākslinieku apvienība, kura radusies 2020. gadā spēcīgā jaunības maksimālisma uzplūdā un kurā darbojas ap 30 dažādu augstskolu studentu. Tie ir gan topošie kultūras nozares profesionāļi, gan tie, kam teātris ir vien klusa aizraušanās. Kopā mēs radām un rādām teātra iestudējumus un citus mākslas darbus, kas pašiem šķiet nozīmīgi «te» un «ātri». «Kāpņu» dibinātāji ir rakstnieks un topošais režisors Gusts Ābele un ilustratore un topošā skatuves māksliniece Aribella Jauja. 

Ja iesākumā, mēģinot savu pirmo izrādi, klejojām no dzīvokļa uz dzīvokli un attapāmies pat parkos, muzejos un jauniešu centros, bet pēcāk ilgstoši darbojāmies Vecrīgā – kultūras centrā «Alksnājs», tad tagad esam izpletušies un tikuši pie plašām telpām radošajā kvartālā «Provodņiks» Sarkandaugavā. Tomēr nebīstieties, jo Sarkandaugava nav vis Daugavpils, un atbrauciet ciemos!

«Kāpnes» ir mūžīga kāpšana – tās aug līdz ar saviem dalībniekiem. «Kāpnes» ir arī kāpņutelpa, un ik izrāde ir dzīvoklis, kurā uz brīdi paviesojamies. Arī «kāp!» un «nes!», jo atrodamies mūžīgā rosībā. Mēs esam tradicionāli skaisti netradicionāli skaistos veidos, jo, eksperimentējot ar jaunām formām un idejām, cenšamies nepazaudēt teātra šarmu.