Alksnāja iela 16, Rīga, LV–1050

Kad galvā salīdušas idejas un kož

«Kāpnes» ir eksperimentāla teātra studija, kurā darbojas vesels lērums visādu pigoru – jauniešu, kam patīk izlikties par to, kas viņi nav, izrīkot citus, izskaistināt apkārtējo pasauli un izdomāt jaunas domas. Mūsuprāt, teātris ir lielisks izpausmes veids, jo aptver teju visus mākslas veidus – sākot ar aktiermākslu, scenogrāfiju un horeogrāfiju un beidzot ar mūziku, kostīmu mākslu un literatūru.

Sākotnēji satikāmies, lai kopīgi realizētu projektu – grāmatas «Gaidot Bodžanglu» dramatizējuma iestudējumu. Uzsākot pašus pirmos eksperimentus, bija laika periodi, kad, mēģinot izrādi, klīdām no dzīvokļa uz dzīvokli, rokās nesdami vien tumbiņu un vienīgo izrādes atribūtu – kāpnes (no turienes arī nosaukums), bet nu jau esam tikuši pie pastāvīgām telpām, jaunu ideju tūkstošiem un pat biedrības statusa.

Katra mūsu izrāde ir kā dzīvoklis kāpņutelpā, kurā esam ielūkojušies naktī, pēkšņi pazūdot elektrībai, jo vienmēr drusku taustāmies pa tumsu, taču uzskatām, ka tieši šādas situācijas, kurās ne viss ir līdz galam zināms un saprotams un kurās visu laiku jācenšas atrast jaunus veidus kā ieekonomēt it visā, tajā pašā laikā nemazinot skatītāju baudījumu un savu vēlmi darboties, visvairāk veicina radošumu.

Priecāsimies, ja uz brīdi uzkavēsities un pasēdēsiet ar mums tumsā – vai nu brīdi pirms izrādes sākuma vai aizkulisēs, jo teātris ir labākās zāles pret garlaicību, ja galvā salīdušas idejas un kož.